У Росії вибухнуло спецобладнання з «ядерною батарейкою» - ЗМІ

З виступів керівників ядерного центру можна зробити висновок, що причиною загибелі вчених-випробувальників став вибух малого ядерного реактору — У Росії вибухнуло спецобладнання з «ядерною батарейкою» — ЗМІ
З виступів керівників ядерного центру можна зробити висновок, що причиною загибелі вчених-випробувальників став вибух малого ядерного реактору
Під час вибуху в Архангельській області загинули п’ятеро співробітників саровського ядерного центру Об этом сообщает unian.in.ua со ссылкой на СМИ.


У Росії в Архангельській області під час випробування нового реактивного спецобладнання загинули п’ятеро співробітників саровського ядерного центру. Про це повідомляє РБК.


Зазначається, що у Росатомі заявили, що працівники ядерного центру загинули минулого тижня.


«Ми провели в останню путь наших колег, які трагічно загинули під час випробувань нового спецвиробу», — сказав голова «Росатому» Олексій Ліхачов.


У свою чергу, керівництво Російського федерального ядерного центру — Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики (РФЯЦ — ВНДІЕФ) опублікувало офіційну заяву щодо подій на полігоні в Архангельській області.


З виступів керівників ядерного центру можна зробити висновок, що причиною загибелі вчених-випробувальників став вибух «малогабаритного джерела енергії з використанням матеріалів, що поділяються». Під цим формулюванням можна розуміти ядерний реактор.


Водночас у «Росатомі» воліють метафорично говорити про «ядерну батарейку».


Як повідомлялося, 10 серпня держкорпорація Росатом вперше офіційно визнала, що вибух в Архангельській області стався на установці з джерелом радіації. П’ять співробітників загинули, ще троє отримали травми і опіки різного ступеня тяжкості.


Американські експерти припускають, що в Білому морі могли відбуватися випробування крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою «Буревісник».


Джерело статті: “http://glavcom.ua/world/observe/u-rosiji-vibuhnulo-specobladnannya-z-yadernoyu-batareykoyu-zmi-617453.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя